Apteekri nõuanded

Suvine jalahooldus

jalahooldus.jpg

Suvel mõjub meie jalgadele rohkem riskifaktoreid kui mõnel teisel hooajal. Artiklist leiad lahendusi  enim levinud probleemidele, millega apteeki pöördutakse.

Loe edasi

Päikese mõju nahale

päike.jpg

Päike on meie tervise sõber, kui me temasse austusega suhtume. Ta annab meile energiat ja tõstab tuju, kuid võib esile kutsuda ka allergilisi reaktsioone ja päikesepõletusi. 

Loe edasi

Kuidas kaitsta end puukide eest?

puuk.jpg

Käes on kevad ning on aeg mõelda, kuidas  ennast, oma perekonda ning koduloomi  puukide eest   kaitsta. Puugiohtlik aeg on aprillist oktoobrini, kuid sel aastal ärkasid nad juba märtsis, sest talv oli tavapärasest soojem. 

Loe edasi

Kuidas allergia võib meie elu mõjutada

allergia1.jpg

Õhus on juba vaikselt tunda kevadet, aga õhus on ka allergeene. Õppige, kuidas vähendada kokkupuudet allergeenidega, sest siis ei pea te loobuma oma lemmiktegevustest värskes õhus.

Loe edasi

Beebi ja ema

Beebi ja ema.jpg

Rasedus ja lapsevanema staatus väljakutseid esitav aeg, kus asjatundjate nõuanded on abiks, hoolitsemaks nii Sinu kui Su lapse eest. Kreemid/losjoonid (Bübchen, Palmers, Pregnacare, Weleda) ei suuda venitusarme täielikult ära kaotada, kuid aitavad leevendada sügelust ja nahaärritust ja säilitada naha niiskust ja elastsust.

Loe edasi

Külmetus- ja viirushaigused

Kylmetus.jpg

Külmetushaigused on põhjustatud viirusnakkustest. Viirushaiguseid, mis tekitavad nohu, köha, kurguvalu või kõhulahtisust on väga palju ja viirused muutuvad kogu aeg. Seetõttu ei saa enamuste vastu end vaktsineerida ja nad tuleb lihtsalt läbi põdeda. Aastas 5-6 kerget viirust läbi põdeda meie kliimas on tavaline.  

Loe edasi

Suvi

Suvi.jpg

Puhkusele valmistumisel on üheks oluliseks aspektiks ka vajalike ravimite valik. Ükskõik, kuhu teie puhkus teid viib, peaks alati arvestama, et seal ei pruugi olla teile vajalikke ravimeid või väljastatakse neid ainult retsepti alusel.  

Loe edasi

Haavahooldus

Haavahooldus.jpg

Haavad on nahka või limaskesta kogu ulatuses läbivad vigastused. Haava ohtlikkus sõltub asukohast, suurusest, sügavusest ja saastumisastmest. Kergemate, pindmiste haavade, marrastuste ja hõõrdumiste hooldamisega saadakse üldjuhul ise hakkama, kuid saastunud haavade (loomade hammustused) ja sügavate haavade puhul peaks pöörduma traumapunkti.  

Loe edasi

Suviste seedehäirete ennetamine ja ravi

Seedimine.jpg

Eluea jooksul läbib meie soolestikku umbes kaheksa tonni toitu, mistõttu on soolestikul täita äärmiselt keeruline ja ulatuslik ülesanne. Seedimine sõltub paljuski sellest, missugune on inimese töö, puhkus ja uni, mida ta sööb, milliseid haigusi põeb, kui vana ta on ja nii edasi.  

Loe edasi

Matkaapteek

Reisiapteek.jpg

Suviti veedame rohkesti aega nii looduses matkates kui ka reisides. Hea varustus, sealhulgas vajaminevad medikamendid, tagab toreda puhkuse. Kõiki vajalikke ravimeid ei pruugi reisi sihtriigis saada olla, seetõttu oleks mõttekas reisiapteek Eestist kaasa võtta. Siis ei pea neid ka võõral maal ka häda korral tagaotsima.  

Loe edasi

1 2
Tagasi Järgmine