Privacovid_TEST_1180x590px_uus

TESTI KODUS! PRIMACOVID COVID-19 seroloogiline antikehade test

Testi abil on võimalik tuvastada, kas organismis on tekkinud erinevaid koroonaviiruse vastaseid antikehi ehk kas oled haigust põdenud. COVID-19 SEROLOOGILISE TESTI abil saab kindlaks teha organismi immuunvastust pärast kokkupuudet viirusega, kuid see ei näita viiruse enda olemasolu.

  • Kiirtest SARS-CoV-2 vastaste IgG ja IgM antikehade määramiseks
  • Mõeldud koduseks kasutamiseks
  • Täpne vastus vaid 10 minutiga

Test on soovitatav teha 10-20 päeva pärast sümptomite teket. Kui test tehakse liiga vara, siis ei pruugi saadud tulemus veel midagi näidata.

SARS-CoV-2 antikehade seroloogilisi teste saab kasutada selleks, et saada teada, kas inimene on SARS-CoV-2-ga kokku puutunud või mitte. Sellisena võib neist olla kasu järgmistel juhtudel:

  • abiks hiljem avalduvate sümptomaatiliste juhtude diagnoosimisel lisaks molekulaarsetele testidele (PCR test nina-suuõõne-neelu materjalist), kuid mitte nende asemel;
  • kontaktsete sõeluuring varasema kokkupuute väljaselgitamiseks;
  • seroloogilise levimuse uuringud, et selgitada välja elanikkonna kokkupuute tase (eeskätt asümptomaatilistel isikutel).
  • Need testid ei sobi käimasoleva infektsiooni lõplikuks diagnoosimiseks, sest antikehade puudumine ei välista, et inimesel võib olla infektsiooni algusperiood, kuigi seroloogilise testi tulemus on veel negatiivne.

Testimise protseduur

Mida teha, kui tulemus on positiivne?

Kui testitulemus on positiivne (IgG ja/või IgM), siis see tähendab, et vereproovis esinevad SARS-CoV-2 vastased IgG ja/või IgM antikehad. Positiivse tulemuse korral tuleb nõu pidada oma arstiga ja teatama talle selle testi tulemused. Positiivne testitulemus ei ole piisav, et näidata COVID-19 haiguse tekkimist või olemasolevat SARS-CoV-2 infektsiooni, kuid soovitatav on pidada nõu oma arstiga, kes otsustab, kuidas diagnostilisi uuringuid jätkata.

Mida teha, kui tulemus on negatiivne?

Kui tulemus on negatiivne, siis ei tuvastanud test SARS-CoV-2 vastaste IgG ja/või IgM antikehade olemasolu. See võib tähendada, et infektsiooni ei ole tekkinud või on see varajases staadiumis, kus spetsiifilisi antikehasid ei ole veel tekkinud. Veelgi enam, antikehavastuse puudumisest on teatatud ka SARS-CoV-2 PCR-positiivsetel patsientidel, mis näitab, et kõigil infektsiooniga inimestel ei tekigi antikehasid. Seepärast, kui esineb sümptomeid (nt palavik, kuiv köha, väsimus, valulikkus ja lihasvalu, kurguvalu, kõhulahtisus, konjunktiviit, peavalu, maitse-või lõhnatundlikkuse kadu, nahalööve), tuleb kindlasti pöörduda oma arsti poole, isegi kui testitulemused on negatiivsed.

Toote maksimaalne müügihind on 14,99 €. Testi hind võib apteegiti erineda. Pakkumine kehtib Euroapteegi püsikliendile.

Scroll to Top