VARSKETOIT_noCTA

VÄRSKE TOIT JA SEEDEHÄIRED

Autor: dr Sergey Saadi

Värskete marjade ja puuviljade ohtral söömisel võivad tekkida erinevad seedehäired. Kuidas sellist olukorda vältida ja leevendada, selgitab Minudoc.ee perearst Sergey Saadi.

Selliste seedehäirete põhjused on enamasti järgmised:

  • Puuviljades ja marjades sisalduvad erinevad looduslikud suhkrud (näiteks fruktoos), mis võivad suurtes annustes põhjustada seedehäireid.
  • Marjad ja puuviljad on kiudainete allikad, mis stimuleerivad loomulikul teel soole tegevust ja võivad seetõttu samuti seedehäireid põhjustada.

Inimesed reageerivad fruktoosile erinevalt – mõne inimese organism suudab seda täielikult seedida ja mõnel seedub vaid osa, mille tõttu häirib soolestikus seedimata jäänud fruktoos soolebakterite tasakaalu, põhjustades kõhupuhitust ja gaase, kõhulahtisust, kõhuvalu. Mõnikord võib teatud marjade ja puuviljade söömine tekitada ka kõrvetisi ning maopõletiku ägenemist.

Kiudaineid on alati rohkem toorestes puuviljades ja marjades, kusjuures pärast kuumutamist ja töötlemist kuidainete kogus väheneb – näiteks värskete ploomide portsjon (150 gr) sisaldab 4,6 grammi kiudaineid ehk 18% soovitatud päevasest kiudainete kogusest, aga sama portsjon konserveeritud ploome sisaldab juba 2,4 grammi kiudaineid ehk umbes poole võrra vähem. Näiteks pirnid sisaldavad ka sorbitooli, mis võib teatud osal inimestest põhjustada märkimisväärset puhitust ja kõhulahtisust. Marja- ja puuviljamahlades on kiudaineid oluliselt vähem ja need põhjustavad seedehäireid harvemini.

Inimestel, kellel marjade ja puuviljade tarbimine põhjustab sageli seedehäireid, on soovitav pöörduda perearsti poole, sest tegemist võib olla fruktoosi malabsorptsiooniga ehk fruktoosi imendumishäirega. Tasub teada, et siin peetakse silmas eeskätt mõõdukast tarbimisest, mitte korraga ära söödud kilogrammist maasikatest või murelitest tekkinud seedehäireid.

Seedehäirete leevendamine

Sümptomite leevendamiseks ja ennetamiseks võib proovida Low-FODMAP dieeti, mis eeldab suhkrurikaste, soolestikus käärimist soodustavate toiduainete tarbimise vähendamist. Kui on teil kalduvus kiirele seedimisele ja kõht käib läbi 2-3 korda päevas tavalise toitumise juures, siis ainukeseks variandiks suvisel ajal on siin kahjuks kiudainerikaste puuviljade söömise piiramine. Seda eriti juhul, kui olete märganud, et puuviljade söömisel on seedimine veelgi kiirenenud.

Ei tohi unustada ka seda, et värskete marjade ja puuviljade tarbimise järgselt tekkinud kõhuvalu või kõhulahtisus võib ka olla mõne tõsisema haiguse sümptom – näiteks võib olla tegu viirusliku või bakteriaalse soolepõletikuga, millega aga erinevalt kergemast seedehäirest võib kaasneda palavik, tugev kõhuvalu, oksendamine, liighigistamine ja külmavärinad või veri ja lima väljaheites.

Alati tuleb meeles pidada hügieenireegleid:

  • enne marjade ja puuviljade söömist tuleb pesta käsi;
  • nuga, lõikelaud ja nõud peavad puhtad olema;
  • marju ja puuvilju tuleb enne söömist alati pesta;
  • marju ja puuvilju tuleb säilitada külmkapis, kus bakterid aeglasemini paljunevad.
Scroll to Top