EA_KUIVAD_SILMAD

Tõhus leevendus kuivadele silmadele – hüaluroonhape

Kuivad ja ärritunud silmad on muutumas üha sagedasemaks probleemiks, mille põhjuseks võivad olla ebapiisav pisarate tootmine või liigne silmade pingutus. Viimane võib esineda näiteks pikaajalisel ekraani jälgimisel, lugemisel või autoga sõitmisel, mille ajal pilgutame silmi tunduvalt vähem. Vähene silmade pilgutamine on aga peamisi põhjuseid kuiva ja ärritunud silma tekkeks. Lisaks võivad silma kuivust põhjustada liialt kuiv õhk, tuul ja tolm.

Pisarakile koosneb kolmest kihist: lipiid- ehk rasvkiht, vesikiht ja limakiht. Antud kihtide kombinatsioon tagab normaalse pisarafunktsiooni, kuid kui mõne kihi regulatsioonis peaks häire tekkima, on tulemuseks kuivad silmad. Kõige sagedamini tekitab probleeme siiski vesikihi komponentide ebapiisav tootmine.

Kuidas aru saada, kas silmad on kuivad?

  • Kipitav, põletav või kriipiv tunne silmas
  • Purutunne silmas
  • Silmade punetus
  • Vesised silmad (keha reaktsioon ärritusele)
  • Hägune nägemine
  • Veniv lima silmas või silmapiirkonnas
  • Silmad on valgusele tundlikud
  • Ebamugavustunne kontaktläätsede kandmisel
  • Ebamugavustunne pimedas sõitmisel

Antud sümptomite leevendamiseks ja edasiste kahjustuste ennetamiseks on apteekides käsimüügis saadaval erinevaid niisutavaid silmatilkasid. Pikaajaliseks niisutuseks on väga heaks valikuks hüaluroonhappe sisaldusega silmatilgad nagu näiteks OCUhyl C, mis sisaldab 1,2 mg/ml hüaluroonhapet.

Hüaluroonhape on suure veemahutavusega aine ning oluline koostisosa silma niiskustasakaalu säilitamisel. Lisaks vedeliku sidumisele suudab see vähendada ka niiskuse aurustumist silma pinnalt. Hüaluroonhape on hästi talutav, seega sobib suurepäraselt ka tundlikele silmadele. Antud koostisosa stabiliseerib silma pinda, moodustades silma sarvkestale libeda kihi ning aitab ära hoida infektsioonide teket.

OCUhyl C silmatilgad on steriilsed säilitusainevabad niisutavad, rahustavad ja libestava toimega silmatilgad. Lisaks hüaluroonhappele sisaldab OCUhyl C saialilleekstrakti, mis kaitseb silmi ärrituste eest ning soodustab silma epiteelirakkude uuenemist.

OCUhyl C säilitusainevabad niisutavad silmatilgad on kasutatavad koos kontaktläätsedega ning tänu uuenduslikule pudelile on tilgad kasutatavad kuni kolm kuud pärast esmast avamist.

OCUhyl C säilitusainevabad niisutavad silmatilgad leiad augustis Euroapteekidest -10% soodushinnaga!

Scroll to Top