Eesti
EE
Kodulehekülg Meist Euroapotheca grupp

Euroapotheca grupp

EUROAPOTHECA on kiire ja stabiilse kasvuga farmaatsiatoodete ja apteegikaupade müügiga tegelev ettevõtete grupp, mis tegutseb eriti aktiivselt just Baltikumis ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikides. Grupi suurimad farmaatsiakaupade jae- ja hulgimüügiga tegelevad ettevõtted asuvad Leedus, Rootsis, Lätis, Eestis ja Poolas.

EUROAPOTHECA grupp on Baltikumis ja Poolas farmaatsiakaupade turu juhtivaid ettevõtteid, kuid lisaks sellele ollakse ka valdkonna innovaatoriks, usaldusväärseks koostööpartneriks ja eelistatud ning kiidetud tööandjaks kõigil turgudel. Välja on töötatud ka arvukalt oma kaubamärgiga tooteid ning mis peamine - juba ettevõtte asutamisest aastal 1998, on EUROAPOTHECA kindlaks eesmärgiks olla inimeste jaoks esmaseks valikuks kõigil turgudel.

EUROAPOTHECA opereerib hetkel 660 apteeki 5 riigis, annab tööd pea 3800 inimesele ning teenindab rohkem kui 30 miljonit klienti aastas. EUROAPOTHECA opereerib Leedus Eurovaistinė apteeke (273 asukohas), Apoteksgruppen apteeke Rootsis (191 asukohas), Euroaptieka apteeke Lätis (52 asukohas), Eestis Euroapteeke (73 asukohas) ning Poolas Euro-Apteka apteeke (78 asukohta).

2017. aastal oli EUROAPOTHECA grupi peamiseks eesmärgiks apteegikettide laiendamine kõigil turgudel. Grupis toimus aktiivne arendusfaas, mille käigus otsiti aktiivselt võimalusi oma äritegevuse kasvatamiseks Kesk- ja Ida-Euroopa riikides ning Põhjamaades. 2018. aasta esimeses kvartalis omandas EUROAPOTHECA Rootsi apteegiketi Apoteksgruppen, saades sellega piirkonna üheks suurimaks apteekide võrgustikuks. 

EUROAPTHECA kuulub omakorda VILNIAUS PREKYBA gruppi, mis on Baltikumi ja CEE regiooni suurim rahvusvahelise jaekaubandusega tegelev kontsern.