EE RU
Дистанционная продажа осуществляется аптекой "Mint" | Спроси аптекаря | пн-пт 9:00-17:00 |. +372 610 3100

Kuidas õige nahahooldusega atoopilist dermatiiti kontrolli all hoida?


Kuidas õige nahahooldusega atoopilist dermatiiti kontrolli all hoida?

Atoopiline dermatiit on sagedasti esinev ägenemiste ja vaibumistega kulgev põletikuline krooniline nahahaigus. Selle haiguse all kannatab arenenud riikides 10–20% lastest ja 2–10% täiskasvanutest ning haiguse levimus on kasvutrendis. Igapäevane elu atoopilise dermatiidiga võib olla keeruline nii füüsiliselt (sügelus, valulikkus ja muud häirivad sümptomid) kui ka psühholoogiliselt. Arstide eesmärkideks on haiguse üle kontrolli saavutamine ning patsientide teadlikkuse tõstmine, kuna õige nahahooldus võimaldab haigust kontrolli all hoida ning see omakorda parandab märkimisväärselt patsientide elukvaliteeti.¹

Atoopiline dermatiit ehk nahapõletik on ägenemiste ja vaibumistega kulgev põletikuline krooniline nahahaigus, mille peamiseks tunnuseks on kuiv ja sügelev nahk. Haigus on seotud muutustega naha mikrobiootas (nahapinnal esinevates mikroorganismides).¹

Ehkki kahjustusteta atoopiline nahk võib näida terve, ei peeta sellist nahka siiski "normaalseks nahaks", vaid sellist nahka tuleks käsitleda kui "väliselt normaalset nahka"³. Isegi kui nähtavad kahjustused nahal puuduvad, on atoopilise naha barjäär defektne⁴ ja vajab igapäevaseks hoolduseks spetsiaalseid tooteid.

Bepanthen pakub terviklikku, 3-astmelist tootesarja ekseemile kalduva naha tervise heaks, mis RAHUSTAB, HOOLDAB ja PUHASTAB nahka. Atoopilisele ja ekseemile kalduvale nahale ettenähtud tootesari pakub lahendust nii nahakahjustuste olemasolul (kerge kuni mõõdukas lööve) kui ka nähtavate nahakahjustuste puudumisel. Terviklik nahahooldus tagab pikaajalise kontrolli atoopilise dermatiidid üle ja pikendab haigussümptomite vaba perioodi.

Bepanthen Anti-Exem on hästi tuntud kreem, mis leevendab sügelust ning sobib kasutamiseks kerge kuni mõõduka atoopilise ekseemi korral. Kuna tegemist on hormoonivaba kreemiga, on see osutund paljude atoopilise dermatiidi alla kannatavate patsientide valikuks põletikuliste nahapiirkondade eest hoolitsemisel. Hormoonivaba Bepanthen Anti-Exem kreem sobib kogu perele, sealhulgas rasedatele imetavatele naistele ning vastsündinutele. Seda kreemi võib kasutada kogu kehal, sealhulgas näopiirkonnas ja silmalaugudel. Kreem sisaldab lamellaarseid lipiide (sarnanevad nahaomastele lipiididele), mis seondudes kahjustatud lipiidbarjääriga, taastavad sarvkihi struktuuri ning sügelust leevendav toime saabub juba 30 minuti jooksul pärast kreemi nahale kandmist. 

Bepanthen Sensicontrol kreem ja dušigeel on igapäevaseks kasutamiseks mõeldud tooted, mis toetavad naha kasulikku mikrobiootat²·³.  

Prebiootikumi sisaldav Bepanthen SensiControl kreem on kliiniliselt testitud ainulaadse Dermo-Defense koostisega kreem naha igapäevaseks kaitseks:

 • Prebiootikum toetab nahka kaitsvat mikrofloorat.

• Provitamiin B5 (pantenool), lamellaarsed lipiidid ja looduslikud õlid tugevdavad loomulikku nahabarjääri.

• Füsioloogilised niiskusesäilitajad (pantenool ja glütseriin) tagavad pikaajalise kuni 24 h niisutuse.

• Vitamiin B3 leevendab sügelust ja naha kuivust.

On kliiniliselt tõestatud, et Bepanthen SensiControl kreem aitab hoida naha ägenemise episoodideta kuni 3 kuud.⁴

Bepanthol SensiControl niisutav dušigeel aitab säilitada naha loomulikku pH-d ja kaitseb seda kuivamise eest. Pesuvahend rahustab nahka, kaitseb loomulikku nahabarjääri ja mikrobioomi. Provitamiin B5 ja prebiootikumiga. Sobib kasutamiseks imikutel.

Viited:

  1. Edslev et al. Skin Microbiome in Atopic Dermatitis.
  2. Stettler H et al. J Dermatolog Treat 2017;28:173–80.
  3. Peltier E et al. J Cosmet Dermatol 2022;21:3859-66.
  4. Bepanthen® SensiControl Daily Moisturising Cream Global Source Text. Version 06. June 2022.

Советы и статьи