EE RU
Kaugmüüki teostab Mint apteek | Küsi apteekrilt | E-R 9:00-17:00 | +372 610 3100

Ravimeid tuleb kasutada vastutustundlikult ja pärast apteekriga konsulteerimist: ravimispetsialistiga saab nõu pidada ka distantsilt


Ravimeid tuleb kasutada vastutustundlikult ja pärast apteekriga konsulteerimist: ravimispetsialistiga saab nõu pidada ka distantsilt

Ravimeid tuleb kasutada vastutustundlikult ja pärast apteekriga konsulteerimist: ravimispetsialistiga saab nõu pidada ka distantsilt


Viimasel ajal on suurenenud nõudlus käsimüügiravimite järele, nagu valuvaigistid, põletikuvastased ja haavade hoolduseks ette nähtud tooted. Vastates elanike vajadusele varuda endale vajalikke ravimeid ja meditsiinitarbeid, hoiatavad Azeta.ee apteekrid, et käsimüügiravimeid tuleb kasutada vastutustundlikult, lisaks soovitavad apteekrid ravimite annustamise, kombineerimise ja muude tervisega seotud probleemide osas pidada tasuta ja distantsilt nõu farmatseutidega.


Inimesed soovivad, et vajalikud vahendid oleks kodus olemas


Azeta.ee apteekrid on tähele pannud, et viimasel ajal on koduse esmaabikomplekti soovinud komplekteerida ka need, kellel varem seda ei olnud ja kes kasutavad ravimeid minimaalselt. Inimesed soovivad, et neil oleksid esmased ja hädavajalikud ravimid ning meditsiinitarbed kodus olemas.


„Enamik inimesi soovib, et valuvaigistid, palavikualandajad ja põletikuvastased ravimid oleksid käepärast. Elanikud ostavad üha enam steriilseid sidemeid, plaastreid ja spetsiaalseid vahendeid haavade desinfitseerimiseks. Samuti soovitakse, et koduses ravimikapis oleksid olemas külmetusravimid, ninaspreid, ravimid seedehäirete vastu“, nimetab Azeta.ee ravimispetsialist Aleksei Gladstein elanike valikuid. 


Apteekri sõnul on soovitatav, et igas kodus oleks vajalikke ravimeid ja esmaabivahendeid sisaldav esmaabikomplekt, mille abil oleks vajadusel võimalik kiiresti reageerida. Lisaks eespool nimetatud vahenditele oleks hea, kui kodus oleksid olemas allergiarohud, külma-ja kuumakott ja kraadiklaas. Esmaabikomplekti sisu osas on soovitav konsulteerida apteekriga, kes aitab valida individuaalselt sobivaimad vahendid ning annab olulisemat teavet ravimite kasutamise kohta – ning seda kõike ka distantsilt. 


Apteekriga on võimalik pidada nõu ka distantsilt


Tänapäeva kontekstis on muutunud eriti aktuaalseks vajaliku spetsialistini jõudmine lihtsalt ja kiirelt. Azeta.ee apteekritega distantsilt peetavad konsultatsioonid on privaatsed ning personaalsed.


„Mõistsime, et see teenus on eriti oluline, sest ostes või soovides osta ravimeid, kosmeetikat, toidulisandeid, ravimeid või muid vahendeid internetist, tahaks ostja saada individuaalset nõustamist professionaalidelt. Tänapäeval ei ole vaja selleks, et saada spetsialistilt ilma kohale minemata personaalset konsultatsiooni, teha muud, kui telefon taskust välja võtta – kodust lahkumata, järjekorras seismata ja seega kallist aega raiskamata. Loodame, et see julgustab elanikke tervisega seotud probleemide puhul pöörduma e-apteekide spetsialistide poole. Õigeaegne professionaaliga rääkimine võib aidata vältida tõsisemat probleemi ja näidata tegutsemiseks kätte õige suuna,“ räägib A. Gladstein.


Isiklik kaugkonsultatsioon apteegispetsialistiga on rangelt konfidentsiaalne, nii et elanikud saavad vabalt arutada kõiki tervisega seotud küsimusi. Ravimiteenust saab interneti või telefoni teel tasuta osutada kõigile, kes soovivad saada farmaatsiaspetsialistidelt professionaalset nõu, mitte ainult neile, kes tellivad ravimeid internetist. 


„Ravimite ebaõige kasutamine võib olla kahjulik. Seetõttu ei tohi ravimeid valida ega kasutada ainult enda või teiste inimeste kogemuste põhjal. Isegi enne pealtnäha levinud ja laialdaselt kasutatava käsimüügiravimi võtmist on soovitav konsulteerida esmalt apteekriga ja enne ravimi andmist lastele kindlasti ka arstiga. Sõltuvalt sümptomitest ja kaasuvatest haigustest, muudest manustatavatest ravimitest või toidulisanditest saab apteeker aidata valida sobivaima ja tõhusaima,“ selgitab ravimispetsialist.


Soovitame konsulteerida kvalifitseeritud apteekriga ka sel juhul, kui teil on kahtlusi koduapteegis juba olemasolevate ravimite kasutamise kohta ning eriti enne ravimi valimist ja andmist lastele ja imikutele. 

Terviseuudised ja näpunäited