EE RU
Kaugmüüki teostab Mint apteek | Küsi apteekrilt | E-R 9:00-17:00 | +372 610 3100

Apteeker soovitab: kõik vajalik tervislikuks liikumiseks


Apteeker soovitab: kõik vajalik tervislikuks liikumiseks

Liikumisaktiivsus on oluline osa meie igapäevaelust, eriti suvisel perioodil. Järjepidev liikumine tõstab meeleolu, energiataset, vähendab stressi ja ärevust.

Aktiivse liikumisega võivad kaasneda erinevad lihas- ja liigese vaevused. Selle vastu võivad aidata magneesiumi preparaadid, mis lõõgastavad lihaseid, parandavad verevarustust ning toetavad ka südametööd.

Samuti on teada et D-vitamiin stimuleerib valkude sünteesi, suurendades lihaste kokkutõmbe kiirust ja jõudu. Uuringud näitavad, et D-vitamiini puudus võib olla seotud vigastuste riskiga.

 

Kõndimisel esinevate vaevuste korral tasub kaaluda liigeste ja kõhre toetuseks glükoosamiini ja kondroitiini võtmist. Kõõluste ja sidemete toetamiseks tasub võtta selleks ettenähtud kollageeni koos C-vitamiiniga.

 

Jalatsite liighõõrdumisel tekkinud vesivillide vältimiseks ja hooldamiseks soovitan varuda erinevas suuruses villiplaastreid.

Liikumisega võivad kaasneda ka kergemad põlve või küünarnuki marrastused, sel juhul on abiks dekspantenoolikreem koos antibakteriaalse toimega kloorheksidiiniga. 

 

Terviseuudised ja näpunäited