EE RU
Kaugmüüki teostab Mint apteek | Küsi apteekrilt | E-R 9:00-17:00 | +372 610 3100

ScudoTex kompressioonsukad - Sinu jalgade heaks


ScudoTex kompressioonsukad - Sinu jalgade heaks

Veenilaiendid on tänapäeval üha sagenev probleem ning mõjutades pea iga neljanda inimese igapäevast elu. Statistika kohaselt esineb 50ndates aastates lausa 40% naistest veenilaiendid või probleemid paistetusega jalgades. Oma rolli mängib veenilaiendite ilmnemisel lisaks ka geneetika ning elustiil.

 

Üks peamisi jalgade paistetuse põhjuseid on krooniline veenivereringe puudulikkus, kui veenid on terved, voolab veri nendes ühes suunas – südame poole. Sellise ühesuunalise liikumise tagab veeniklappide tegevus. Veeniklappide puudulikkuse korral ei ulatu klapihõlmad kokku ja lasevad verd mõlemas suunas läbi. Seejärel hakkab vedelik läbi kapillaaride seinte lekkima ümbritsevatesse kudedesse, ning jalad tursuvad ja hakkavad valutama. Tavaliseks kroonilise veenipuudulikkuse tagajärjeks on veenilaiendid e. varikoos, veenide „ämblikuvõrk”. Juhul, kui veenilaiendite probleemiga ei tegeleta, ilmuvad aja möödudes jalgadele, eriti pöia piirkonnas, ravimatud haavandid. 

 

ScudoTex rõhuga tugisukad soodustavad tänu astmelisele rõhujaotusele venoosset vereringet ja lümfiringet, hoides ära tursed ja vere kogunemise jalaveenidesse ning vähendavad veenitromboosi tekke riski. Rõhk sukkades on tugevaim pahkluul ja väheneb sujuvalt kuni reie keskosani, suunates verd südame poole. Tugisukkade rõhku näidatakse millimeetrit elavhõbedasamba kohta (mmHg). 


Rõhud jaotatakse 
•    Kerge surve (7-9 mmHg) 
•    Keskmine surve (15-18 mmHg) 
•    Keskmine kuni tugev surve (19-22 mmHg) 
•    Tugev surve (20-30 mmHg) 
•    Väga tugev surve (25-30 mmHg) 
•    Reisipõlvikud (12-15 mmHg) 
•    Antitrombootilised meditsiinilised sukad ja põlvikud (18-24 mmHg)


Õige survega sukatoote valimiseks soovitame kindlasti konsulteerida arsti või apteekriga. Endale sobiva suuruse leidmiseks viia läbi mõõtmine vastavalt juhistele.


Kompressioontoodete kasutamist võiks alustada siis, kui teil ei ole veel nähtavaid veenilaiendeid, kuid on esimesed märgid jalgade “raskeks” muutumisest päeva lõpus. Soovitatav on igapäevaselt sukka kanda ka neil, kelle töö iseloom nõuab palju seismist, sundasendit või kelle tööpäev möödub peamiselt istudes.  Paraku tihti probleemide ilmnemisel hakataks jalgu määrima mõne kreemiga, see aga pakub leevendust vaid korraks ning ei tegele probleemi põhjusega. 


Sukatoote õige suurus valitakse pikkus-kaalu tabeli või jalanumbri või jala ümbermõõtude järgi, sukad peavad olema täpselt parajad. Rõhk jalgadele peab olema tuntav, kuid ei tohi pigistada. Pideva kandmise korral ning kasutades õigeid hooldusvõtteid on sukatoodetes rõhu säilimine tagatud 6 kuu jooksul.


ScudoTex põlvikud, sukad ja sukkpüksid on elegantsed ja mugavad ning näevad välja nagu klassikalised sukatooted. Sobivad naistele ja meestele igapäevaseks kandmiseks.


Kuidas jalga panna?
• Nagu tavalisi sukkpükse, sukki, põlvikuid.
• Sukatoodete jalga panekuks ei pea olema pikali ega jalgu enne üleval hoidma.
• Nipp- soovitame kasutada kummikindaid, et sukamaterjal käest ei libiseks, või kui käed on karedad ja on oht sukki kahjustada (pikad küüned, kare käenahk).
• Keera sukatoode käte vahel tagasi kuni pahkluu osani, laiendada käte abiga pahkluu osa, et oleks kergem jalga sisse panna. Edasi tõmmata ettevaatlikult ilma näppe sukaniidi sisse surumata sukatoode ülesse poole.
• Väldi tugevat tirimist ja sikutamist, kuna seetõttu võib sukatoote niit ebaühtlaselt välja venida.

 

Kuidas hooldada?
Sukatooteid tuleb pesta 1-3 päeva järel ning kuivatada lamedal pinnal. Soovitame käsipesu või õrnale pesule mõeldud masinpesu 30°- 40°, kasutada õrnpesu kotti. Palun ära kasuta pesuloputusvahendit. Samuti jäta hooldustegevustest välja tsentrifuugimine, väänamine ja triikimine. Kuivamise ajaks leia palun koht, mis ei oleks otsese päikese käes. Samuti ei tasu laotada otse kuumale ahjule või radiaatorile.


Kompressioonsukad sobivad kõikidele jalgadele olenemata vanusest, soost või aktiivsusest. Kasuta ScudoTex sukatooted igapäevaselt, sellega tagad endale meelerahu!

 

ScudoTex kompressioonsukatooteid saad soetada märtsis Euroapteek apteekidest 20% soodsamalt. 


Kevadele vastu kergema sammuga!
 

Terviseuudised ja näpunäited