EE RU
Kaugmüüki teostab Mint apteek | Küsi apteekrilt | E-R 9:00-17:00 | +372 610 3100

Olge viiruste suhtes valvel ka suvel


Olge viiruste suhtes valvel ka suvel

Soojemate ilmade tulles hakkavad enamik inimesi mitmesuguseid tegevusi väljas tegema. Sel aastal seoses hiljuti lõppenud eriolukorraga tuleb siiski rakendada ettevaatusabinõusid, et vältida enda ja oma lähedaste tervise ohtu seadmist.

Ärge planeerige välisreise

Iga riik käsitleb viiruse levikut erinevalt, seega tasub kaaluda, kas välismaale on tõesti vaja minna. Ka kodumaal on nii palju kauneid kohti, mida võiks näha ja mille üle uhke olla. Kui aga on suur soov Eestist lahkuda, on meie naaberriikides palju häid vaatamisväärsusi, mida külastada ja selline valik on palju turvalisem kui eksootilised riigid.

Veetke rohkem aega looduses

Lisariskide vähendamiseks on kõige parem minna mere äärde jalutama või piknikule. Kui aga lähete külastama avalikke kohti, siis ärge unustage enda ja lähedaste hügieeni. Puudutage oma nägu nii vähe kui võimalik kätega, peske või desinfitseerige käsi pärast iga avaliku koha külastamist. Kui hakkate väljas sööma, veenduge, et kõik puu- ja köögiviljad oleksid põhjalikult pestud.

Koju jõudes on soovitatav puhastada telefoni ekraan, kott ja kingad antibakteriaalse salvrätikuga. Seda harjumust võib jätkata ka pärast viiruse kadumist, et koju toodaks võimalikult vähe mikroobe.

Pidage meeles vahendeid nii enda kui ka laste hügieeniks

Õues minnes pange kindlasti kotti antibakteriaalne vedelik või geel, antibakteriaalsed salvrätikud (laste käte ja pindade desinfitseerimiseks), näomask (see pole kohustuslik, kuid võib vaja minna) ja kätekreem (pärast tihedat pesemist ja desinfitseerimist võib käte nahk muutuda kuivaks). Eriti pärast tualeti külastamist ärge unustage käsi pesta.

Püüdke hoida 2m kaugust

Kui võimalik, proovige vältida rahvahulki ja hoidke teistest inimestest 2 m kaugusele, et hoida viiruse leviku oht väga madal.

Kui tunnete end haigena peaks kindlasti koju jääma!

Terviseuudised ja näpunäited