EE RU
Kaugmüüki teostab Mint apteek | Küsi apteekrilt | E-R 9:00-17:00 | +372 610 3100

Populaarseimad eeterlikud õlid mida emad valivad nii endale, oma lastele kui ka tervele perele


Populaarseimad eeterlikud õlid mida emad valivad nii endale, oma lastele kui ka tervele perele

Eeterlike õlide populaarsus on sellel aastal oma tipu saavutanud – mõned meist on neid kasutanud juba mõnda aega, teised on need alles avastanud. Lisaks tuntud teepuuõlile, eukalüpti või sidruni eeterlikule õlile, valivad kliendid ka erinevate eeterlike õlide segusid ilu ja tervise jaoks. AZETA jagab 10 põnevat fakti populaarseimate eeterlike õlide ja nende kasutuse kohta.

1. AZETA spetsialistide sõnul on meie enim ostetud eeterlik õli teepuuõli. See on meie klientide poolt hinnatud tänu oma antibakteriaalsete omaduste pärast ning seda kasutatakse tihti akne ravis. See eeterlik õli on samuti kasulik neile kes soovivad oma juuste eest hoolitseda – teepuu eeterlik õli tugevdab juukseid ning aitab vähendada kõõma. Suvel on teepuuõli suurepärane abimees putukahammustuse korral.

2. Eeterlikud õlid on hinnatud oma aromaatsete omaduste pärast, millel on samuti positiivne mõju meeleolule. Näiteks on rosmariini eeterlik õli hea abimees stressiga võitlemisel ning lisaks suurendab see ka enesekindlust. Sidruni eeterlik õli aitab toniseerida ning parandada uneprobleeme.

3. Eeterlike õlisid kasutatakse tihti nahaprobleemide parandamiseks kuid enne eeterlike õlide nahale kandmist tuleks läbida allergiatest, kandes toodet pisikesele alale nahal. Lisaks on tähtis teada, et eeterlikud õlid tuleb enne nahale kandmist naturaalsete õlidega lahjendada. Aknele kalduva naha korral on soovituslik teepuuõli kasutamine, mis tänu oma antibakteriaalsete omadusele aitab aknega võidelda. Akne korral sobib samuti kasutamiseks eukalüptiõli.

4. Kõige tuntum ja tavapärasem viis eeterlike õlide aroomi toas levitamiseks difuuseri kasutamine. Lisaks on võimalik teha ka spetsiaalseid eeterlike õlide spreisid, lisades eeterlikku õli koos veega spreipudelisse.

5. Talvisel ajal sobivad kasutamiseks tsitruseliste eeterlikud õlid, mis mitte ainult ei anna ruumidele head aroomi vaid omavad ka toniseerivat ja energiat andvat efekti. Tsitruse aroomil on positiivne efekt meeleolule ning ellusuhtumisele. Seda on enamasti saadaval greibi, apelsini ja mandariini aroomiga.

6. Lavendli eeterlik õli on samuti meie klientide poolt armastatud tänu oma balanseerivatele ja valu leevendavatele omadustele, mille tõttu ostetakse seda tihti peavalude korral. Samuti kasutatakse seda aromaatsetes vannides ja kodu õhuvärskendajates.

7. Eeterlikud õlid on abiks külmal hooajal. Külma ja niiske ilma korral on kasulik hoida käepärast eukalüpti eeterlikku õli või mõnda muud õlisegu, mis aitab võidelda külmetuse, nohu ja kurguvaluga.

8. Naised hindavad kõrgelt roosi eeterlikku õli, mis annab kosmeetikatoodetele antioksüdantseid omadusi. See parandab ja ühtlustab nahka ning selle aroomil on positiivne efekt heaolule, aidates kaasa ka enesekindluse tõstmisele.

9. Eeterlikud õlid kodus on valitud just nende hea aroomi ja ruume värskendava toime tõttu. Näiteks annab sidrunheina eeterlik õli puhastava efekti ning seda saab kasutada mitte ainult difuuseris aurutamiseks vaid ka majapidamises, kuna see aitab hõlpsalt eemaldada ebameeldivaid aroome.

10. AZETA-s valivad emad ja isad oma lastele külmal hooajal nohu korral  eeterlike õlide segu. Populaarseim ja enimhinnatud meie klientide poolt on YOU&OIL KI eeterlikud õlid, mis aitavad tänu bioaktiivsete naturaalsete eeterlike õlide kompositsioonile hingamisteede paistetuse ja nohu korral.

AZETA spetsialistid panevad südamele, et eeterlike õlide kasutamist lapseootel, imetavatel emadel ja beebidel on vajalik eelnevalt  veenduda nende sobivuse kohta ning vajadusel konsulteerida oma perearsti või apteekriga. Mõned mõned tugevatoimelised eeterlikud õlid võivad põhjustada ärritust. Lastele toodetakse samuti spetsiaalseid ja turvalisi eeterlike õlisid.  

Terviseuudised ja näpunäited