EE RU
Kaugmüüki teostab Mint apteek | Küsi apteekrilt | E-R 9:00-17:00 | +372 610 3100

Juuksed pikaks ning lopsakaks


Juuksed pikaks ning lopsakaks

Juuksed pikaks ning lopsakaks – juuksevitamiinid tulevad appi

Kiire elutempo tähendab seda, et paljud meist jätavad söögikordi vahele või peame valima toidud, mis ei ole kõige tervislikumad. Vitamiinipuudus mõjutab aga iga osa meie kehast, sh juukseid. Kas on mureks siis juuste katkemine, liigne kuivus, aeglane kasvamine või väljalangemine. Ja kuigi katsetakse mitmeid erinevaid juuksehooldustooteid, siis suurem vastutus langeb meie harjumustele ning valitud menüüle.

Parimad vitamiinid juustele on möödapääsmatud

Suure osa vitamiinidest saab toidust, neid on võimalik ka eraldi juurde võtta, ent kui sa tead, et soovid just oma juuste heaolu tugevdada, miks mitte valida juuksevitamiinid? Seal on kõik vajalik juba olemas! Muidugi tuleks esmajärjekorras võtta ette oma menüü korrastamine, ent juuksekasvu vitamiinid on suurepäraseks lisandiks.

Parimad vitamiinid juustele on vajalikud juba seetõttu, et kuigi meie hindame kauneid juukseid, siis bioloogilisel tasandil on juuksed äärmiselt madala prioriteediga. Tegu on ebavajaliku lisaga. Kui kehas ei jagu piisavalt toitaineid ega vitamiine, on juuksed esimene, mille pealt kokku hoitakse. Kõik, mis võimalik, suunatakse palju tähtsamatele organitele: süda, kopsud, luustik jne. Seega kui me tahame, et midagi jõuaks juusteni, peab kehal olema piisavalt varusid.

Esmajärjekorras tulevad tervislik ning aktiivne eluviis, korralik menüü, hea ööuni, madal stressitase ning seejärel, kui vaja, saab lisada juurde juuksevitamiinid. Lisa vitamiin juustele on abiks ka neile, kes on taimetoitlased või veganid või kelle menüü on mingil muul põhjusel piiratud.

Juuste vitamiin – mida teada?

Arvestades seda, et juuksevitamiinid lubavad aidata pea kõigega, ei ole imestada, et need on muutumas üha populaarsemaks. Kellele on neist kasu? Kas ka sulle? Kui su dieedis on puudu teatud toitainetest ning vitamiinidest, sul on stressirohke aeg, terviseprobleemid või oled juba märganud probleeme juustega, on vitamiinidest suur abi.

Juuksekasvu vitamiinid tugevdavad juuksejuurt, tasakaalustavad proteiinikasutust ning tagavad terved juuksed. Mis on parimad juuksevitamiinid. Äärmiselt tähtsad on: biotiin, A vitamiin, E vitamiin, C vitamiin ning D vitamiin. Lisaks nendele tasub vaadata teisigi koostisaineid. Parimad juuste kasvuks vajalikud vitamiinid on sellised, mille koostises on aminohapped ning proteiinirikkad koostisosad, nagu näiteks L-cysteine, mis aitab kehal toota keratiini – juuksestruktuuri äärmiselt olulist osa.

Millal hakkavad juustele vitamiinid tulemusi tooma?

Vitamiinid on abiks kasvavatele ehk tulevastele juustele, sest nad toimivad seestpoolt. Samas ei ole neil mõju juba olemasolevatele juustele. Just seetõttu võtab vitamiinide tõttu tekkivate muutuste nägemine aega. Kui sa võtad vitamiine aga ei muuda teisi negatiivseid harjumusi, ei ole ka vitamiinid juuste kasvuks piisav lahendus. Seda tasub meeles pidada, kui lisad oma menüüsse vitamiinide tabletid ning soovid näha suuri muutusi juba päeva või kahega. Ehk, kombineeri vitamiine heade harjumuste ning muul moel juuste eest hoolitsemistega (vali kvaliteetsed juuksehooldustooted). Viimastega aitad sa praegust soengut, parimad vitamiinid juustele aitavad jõuda kaunimate juusteni tulevikus.

Harjumustest rääkides siis näiteks regulaarselt juuksuri juures käimine. Katkised ehk lõhenenud otsad ei tähenda vaid seda, et juuste otsad on kahjustatud. Algselt juukseotstes olev lõhe võib suureneda ning mööda juuksekarva kaugemale liikuda. Lisaks sellele, et juuksed jätavad hõredama mulje, on lõhenenud juuksekarva murdumine ka palju tõenäolisem. Regulaarne juuksuris käimine ning vähemalt otste lõikamine aitab kaasa sellele, et juukseotsad ei lõheneks ning lõhe ei kasvaks liiga suureks.

Ehk siis juuksekasvu soodustavad vitamiinid on vaid osa puslest, kui sa soovid terveid ning säravaid juukseid. Kuigi need on heaks täienduseks ning omal kohal ka suurepäraseks abiks, siis puhtalt vitamiine krõbistades ei saavuta soovitut. Omanda ka head harjumused ja ilusad juuksed ei jää tulemata.

Terviseuudised ja näpunäited