EE RU
Kaugmüüki teostab Mint apteek | Küsi apteekrilt | E-R 9:00-17:00 | +372 610 3100

Miks on oluline anda enda lemmikule probiootikume?


Miks on oluline anda enda lemmikule probiootikume?

Kahtlemata on toidulisandite valik rikkalik nii inimeste kui ka lemmikute maailmas. Küll aga ei ole nende hulgas päriselt testitud tooteid sugugi palju. Lemmikloomadele sobilike toidulisandite valik on üsna lai, aga probiootikumidena registreeritud ja tõestatud toimega on neist vaid üksikud.

Seedetrakt on keha üks suurimaid immuniteedi organeid, mis sisaldab 70% kõikidest immuunrakkudest, mis asuvad seedetraktis olevas lümfisüsteemis (GALT – gut-associated lymphoid tissue). Seedetrakt on samuti koduks biljonitele erinevatele bakteritele, mida kutsutakse ühise nimega seedetrakti mikrobiootaks. Viimane mängib olulist rolli nii kaasasündinud kui ka omandatud immuniteedi töös. Kvaliteetne probiootikum suudab muuhulgas tõrjuda pahaloomuliste bakterite koloniseerimist ja toetab lemmikloomaorganismi seedetrakti.

Üks selline suurepärane toode, mis on loomaarstide maailmas laineid löönud ning suurepäraseid tulemusi toonud paljudes erinevates uuringutes ja päriselus, on Purina Pro Plan FortiFlora.

FortiFlora valikus on kaks toodet, millest üks on mõeldud kassidele ja teine koertele (eraldi testitud kassidel ja koertel). Ühes pakikeses on pruun pulber, mille sees võib teravama pilguga inimene märgata pisikesi heledaid pallikesi – mikrokapseldatud probiootikum SF 681. Antud mikrokapseldus on ainulaadne ja patendeeritud tehnoloogia, mis tagab probiootikumi jõudmise täpselt õigesse kohta – jämesoolde ilma, et probiootikumi üldine kogus või toime langeks erinevate seedeensüümide ja -mahlade toimel. Probiootikumi toime on peremeesorganismile kasulik vaid siis, kui see jõuab õiges koguses õigesse kohta ja jääb seejuures ellu. Mikrokapseldus just selle tagabki.

Pea iga lemmikloomaomanik on pidanud võitlust lemmikule tableti manustamisel – see ei ole sugugi lihtne ülesanne, eriti väiksemat sorti koerte ja kasside puhul. Kassidel on näiteks eriline võime tablett (nt ussirohi) välja oksendada isegi paar tundi pärast tableti manustamist. FortiFlora puhul jääb võitlus ära, sest enamik loomi sööb selle ise meeleldi ära – ja võib juhtuda, et küsib isegi juurde! Pole harv, kus koerad lakuvad kausi molekulideni tühjaks ja on nõus selle nimel nii mõnegi triki ära õppima. Pulbrile väheke vett lisades on võimalik teha FortiFlora pastaks ja sellega kergendada toote loomale manustamist. Näiteks juhtudel, kui ununeb FortiFlorat anda koos toiduga või mingil põhjusel lemmik siiski tõrgub FortiFlora toiduga söömisel. On olnud ka olukordi, kus FortiFlora pulbri lisamine joogiveele, on agiteerinud looma rohkem vett tarbima (kuid sellisel juhul on vaja vett kindlasti tihedamalt vahetada).

Erinevate toimeviiside kaudu aitab FortiFlora® edendada soolestiku tervist ja mikrobioota tasakaalu, aidates samal ajal toetada tervet immuunsüsteemi.

 

 

KUIDAS JA MILLAL FORTIFLORAT KASUTADA:


FortiFlorat müüakse eraldi koertele ja kassidele. Kasside ja koerte lõhnataju on erinev ja seetõttu on FortiFlora tootes kasutatud hüdrolüsaat (varem mainitud pruun pulber) erineva lõhustusastmega, et olla apetiitne just koerale või kassile. Kassi FortiFlorasse on lisatud ka tauriin.
1 Enterococcus faecium NCIMB 10415 (4b1705) – SF68
 

Kui Sinu lemmik vajab immuunsuse tõstmiseks või pehme väljaheite korral toetust, kannatab kehva söögiisu all või on tundliku seedimisega toidu vahetamisel, vali FortiFlora!
Lihtne manustada! Kõigest üks pakike päevas tavalise toidukorra peale. Lemmikule maitsev!


 

Terviseuudised ja näpunäited