EE RU
Kaugmüüki teostab Mint apteek | Küsi apteekrilt | E-R 9:00-17:00 | +372 610 3100

Nahk ilusaks ja liigesed suveks töökorda!


Nahk ilusaks ja liigesed suveks töökorda!

Kollageenist on viimastel aastatel väga palju kirjutatud, kuid toome välja olulisemad punktid kollageeni vajadusest. 


Kollageen on valk, mida leidub kõikjal meie kehas, eriti aga: sidekoes, lihastes, luudes, nahas, küüntes, juustes, veresoontes, seedesüsteemis, kõõlustes. Seda nimetatakse sageli ka „liimiks“, mis aitab keha koos hoida. Siiani on tuvastatud pea 30 kollageeni tüüpi, kuid inimkehas on enamjaolt 1., 2., ja 3. tüüpi kollageen. 


Tervisest pakatav nahk ning hästi toimiv organism loob aktiivse liidese keha sise- ja väliskeskkonna vahel. Vananedes väheneb meie kehas kollageeni tootmine, mille tagajärjel tekivad probleemid liigestes, nahk muutub üha õhemaks, kuivemaks ja lõdvemaks. 


Kollageeni taseme suurendamisel kehas on mitmeid eeliseid:


-    Väheneb liigesvalu ja luude degeneratsioon. 
-    Positiivne mõju naha, juuste ja küünte tervisele. Kollageen annab meie nahale tugevuse ja elastsuse. Mitmed platseebo kontrollitud uuringud on näidanud oluliselt suuremat naha elastsust vanematel inimestel pärast kollageeni kuuri läbimist.
-    Toetab südame tervist ja veresoonte elastsemaks muutmist.
-    Toetab ainevahetust, soolestikku ja maksa tervist. Võib seejuures aidata kaasa kaalu langetamisele. 
-    Aitab kaasa lihasmassi suurenemisele ja organismi taastumisele pärast treeninguid.
-    Soodustab sügavamat und – kollageenis leiduv asendamatu aminohape glütsiin aitab parandada unekvaliteeti.

Kollageeni saadakse peamiselt:


•    veisest: 1. ja 3. tüüpi
•    kanast: enamasti 2. tüüp
•    kalast (nn mereline kollageen): 1. tüüp. 
2019. aastal Saksamaal läbiviidud kollageeni preparaadi platseebokontrollitud uuringu tulemustes välja toodud nahapramateetrite üheks oluliseks paranemise komponendiks usutakse olevat suur sarnasus veise päritolu kollageeni ja inimese kollageeni peptiidide vahel. Veise kollageeni hüdrolüüs annab spetsiifilisi bioaktiivseid lühikese ahelaga peptiide, mida iseloomustab nende aminohapete profiili kõrge katvus inimese kollageen I aminohapete ahelatega.

 

Millal tulemused?


Peale kollageeni lisandi välja valimist tekib enamikel küsimus, millal ometi näen toimet? 


Lisaks toidulisandi kvaliteedile, kollageeni päritolule ja tüübile, sõltub see paljuski ka inimesest - vanusest, elustiilist, aga ka keskkonnateguritest. Tasub meelde jätta, et hüdrolüüsitud kollageeni on kehal kergem töödelda ja omastada, sest kollageeni osakesed on väiksemad. Siiski, pärast kollageeni lisamist igapäeva rutiini hulka võib esimesi tulemusi näha 4 nädala, püsivamaid kuni 12 nädala pärast. Inimese keha reageerib ja omastab juurde võetavaid toidulisandeid erinevalt, mistõttu tasub olla kannatlik. 


Pulbrilist kollageeni võib segada vee/mahla hulka, smuutisse, jogurtisse või tarbida muul moel vedela toidu sees. Pulbrilise kollageeni segamisel vee hulka on veel üks eelis – olete juba joonud lisaks 1 klaasi vett! 


Pulbrilised toidulisandid on vedelikus hõlpsasti lahustuvad, muutes toidulisandi imendumise organismi kergemaks. Pulbriliste toidulisandite kasutamise eelis ja mugavus on nende kasutamise sageduses – pulbriline vorm võimaldab võrreldes tablettidega mahutada ühte pakikesse suuremat kogust toimeaineid, seega on lisand kontsentreeritum ning päevane annus jääbki tavaliselt 1 pakikese juurde.

 

Valik kollageeni lisandeid koos toetavate toimeainetega:


Atlant sobib kasutamiseks eelkõige liigese probleemidega meestele ja naistele. Aktiivsete toimeainete sünergia kõhre, luude, naha ja lihaste tervise toetuseks. Kõrge koguse I ja III tüübi hüdrolüseeritud kollageeni (12 200 mg), merelist päritolu glükoosamiini (1500 mg), kaltsiumiga kompleks on rikastatud C-vitamiiniga toetamaks kollageeni moodustumist. Tootes sisalduv glükoosamiin on liigeskõhre üks põhikomponente. Kaltsium on vajalik luudele ja hammastele. 
Atlant on suure väärtusega toode ilusas kinkekarbis ja ühest karbist jagub kuuks ajaks!

SKIN ja SKIN MaxFiller (Buduaar Ilulemmik 2022) on võrratud tooted inimesele, kes soovivad oma välist ilu seespidiselt toetada. Mõlemad tooted sisaldavad nahale olulist kollageeni. SKIN MaxFiller suisa 12 000 mg ning sobib hästi 40+ vanuses inimesele. SKIN toote kollageeni sisaldus on väiksem ning seega sobilik inimesele alates 25-st eluaastast. Hüdrolüüsitud kollageen hoiab naha elastsena, aitab säilitada noorusliku sära ja vähendab tselluliiti.


Kollageeni moodustumisele aitab mõlemas tootes kaasa Acerola kirsist saadud looduslik C-vitamiin, naha niisutatuse eest hoolitseb naatriumhüaluronaat. Naturaalsed mineraalained magneesium ning tsink on samuti olulisel kohal. Tsink on antioksüdant, kaitseb vabade radikaalide eest ja koostoime loodusliku C-vitamiiniga suurendab seda kaitset! Magneesium osaleb rakujagunemise ja uuenemise protsessis, teisisõnu aitab kaitsta nahka väliste kahjustuste eest. SKIN MaxFiller´st saavad nahk, juuksed ja liigesed lisakasu rohelise tee ja pruunvetikate ekstraktidest.  Soovituslik järjepidevalt tarbida kuni 3 kuud!

Terviseuudised ja näpunäited