EE RU
Kaugmüüki teostab Mint apteek | Küsi apteekrilt | E-R 9:00-17:00 | +372 610 3100

Parim iluvitamiin kollageen


Parim iluvitamiin kollageen

Kuidas mõjub kollageen nahale ja miks on see üks parimaid iluvitamiine?

Inimestele, kes tarbivad igapäevaselt toidulisandina vitamiine, ei kõla kollageeni nimetus tõenäoliselt uudsena. Kuna kollageeni tüüpe on erinevaid (on tuvastatud kuni 28 erinevat), puuduvad enamiku kollageenilisandite mõju kohta teaduslikud uuringud. Seetõttu tasub kollageenilisandite puhul teha põhjalik eeltöö, et teada, kas ja millist kollageeni tarbida. Selles artiklis kirjeldame, mis on kollageen, kuidas see nahale (ja kehale) mõjub ning miks on NorVita ILU Kollageen usaldusväärne toode.

 

Mis on kollageen ja kuidas mõjub see meie nahale?

Kollageen on keha kõige rikkalikum valk ja meie keha, naha, lihaste, luude, kõõluste ja sidemete ning muude sidekudede peamine ehitusmaterjal. Seda leidub ka siseorganites, veresoontes ja soole limaskestas. Seega, kollageeni ülesanne on pakkuda nahale ja kogu kehale struktuuri, tugevust ja tuge.

 

Kollageeni peamised funktsioonid kehas on järgmised:

●    Aitab naha keskmises kihis uutel rakkudel kasvada;
●    Mängib rolli uute naharakkude tekkimisel;
●    Moodustab siseorgandite ümber kaitsva kihi;
●    Annab nahale struktuuri, tugevust ja elastsust;
●    Aitab verel hüübida.

 

Kuidas hoida kollageeni taset kehas?

Soovime seda või mitte, vananeb kõigi meie keha aasta-aastalt ja seega on teatav kollageeni kadu organismis vältimatu. Siiski, seda loomulikku protsessi saab aeglustada ja teatud võtteid kasutades piirata kehas toimuvate muutuste hulka. Oma keha loomuliku kollageeni taseme säilitamine on naha vananemise ennetamisel ülioluline. Õnneks on mõned lihtsad ettevaatusabinõud, mille abil saad tagada, et sinu kollageeni tase kehas püsiks võimalikult kõrge.

Esmalt, tarbi piisavalt vett – Lihtne, kas pole? Rohke vee joomine on üks kasulikumaid asju, mida saame oma naha heaks teha. Vesi on kehale nagu kütus, mis tagab rakkude suhtlemise, vitamiinide imendumise ja ainete transportimise üle keha. 

Teiseks, tarbi antioksüdante – Antioksüdantiderikkad toidud, nagu mustikad, kirsid ja tumedad lehtköögiviljad, on suurepärased vahendid sinu naha ja üldise tervise toetamiseks. Antioksüdandid neutraliseerivad vabu radikaale, takistades kollageeni kadumist kehast. Boonuseks on ka tõsiasi, et antioksüdantidega toidud lisavad sageli täiendavat niisutust ja C-vitamiini.

Viimaks, võta appi kollageenilisandid – Tervenda oma nahka toodetega, mis on loodud kollageeni taseme suurendamiseks ja hoidmiseks. Kõige mõjusam viis selleks on toetada kollageeni taset oma kehas seestpoolt, tarbides lisaks tasakaalukale toidule ka kollageeni sisaldavaid vitamiinilisandeid.

 

Miks on NorVita kollageenigeel usaldusväärne toode?

Nii nagu kõikide NorVita toodete puhul, on ka ILU kollageeni geeli väljatöötamisel tuginetud põhjalikule teadustööle, kus sõltumatud kliinilised uuringud on toimeaine efektiivsust tõestanud. Nii on ILU kollageeni geelis peamiseks toimeaineks just Verisol kollageen, mis on tõhus abiline nii silmaümbrus kortsude vähendamisel, kui ka naha elastsuse parandamisel.

●    Kliinilise pimeuuringu tulemusena on leitud, et 2500 mg Verisol kollageeni päevas võib 8 nädalaga vähendada silmaümbrus kortse koguni 20%. Uuringus osales 114 naist, vanuses 45–65 eluaastat, kellest 57 naisele manustati Verisol kollageeni ning ülejäänutele platseebot.

●    Kollageeni efektiivsust uurivas teadustöös leiti, et kuuekümne üheksal uuringus osalenud naisel vanuses 35-55, paranes naha elastsus tunduvalt. Neli nädalat kestnud katses osalenutel vähenes 2500mg kollageeni manustamisel ka naha kuivus.

NorVita meeskond leidis oma eeltöös, et kõige tõhusamini toimib kollageen siis, kui teda toetavad teised nahka parandavad vitamiinid. Seetõttu sisaldab ILU kollageeni kompleks lisaks efektiivse mõjuga Verisol kollageenile ka hüaluroonhapet, biotiini ja C-vitamiini. Hüaluroonhape parandab naha elastsust ning vähendab kuivust. Biotiin omakorda edendab juuste ja küünte tervist ning C-vitamiin parandab kollageeni ainevahetust.


Kuidas saan NorVita kollageenigeeli proovida?

Lihtne! NorVita Ilu Kollageeni saad osta otse siitsamast Euroapteegi e-apteegist. Rohkem infot Ilu Kollageeni kohta või küsimuste korral võid külastada Norvita lehte www.norvita.eu

Kõik NorVita tooted on arendatud ja toodetud Eestis!
 

Terviseuudised ja näpunäited